Pewność siebie jest bardzo ważna w prawie każdym aspekcie naszego życia, a jednak tak wiele osób ma problem aby ją znaleźć. Może to prowadzić do błędnego koła, ponieważ ludzie, którym brak pewności siebie mogą mieć trudności w odnoszeniu sukcesu.

Dobrą wiadomością jest to, że pewności siebie naprawdę można się nauczyć i ją zbudować.

Jak pewny siebie wydajesz się innym?

Twój poziom pewności siebie można poznać na wiele sposobów: twoje zachowanie, język ciała, jak mówisz, co mówisz, i tak dalej.

Spójrz na następujące porównanie. Jakie myśli lub działania możesz rozpoznać u siebie i ludzi wokół ciebie?

Zachowanie osób pewnych siebie

Robisz to, co uważasz za słuszne, nawet jeśli inni drwią lub krytykują cię, masz gotowość do podejmowania ryzyka i bardzo się starasz, aby osiągnąć cele, przyznajesz się do błędów i uczysz się na nich. itd.

Swoje zachowanie dostosowujesz do tego, co myślą inni, najważniejsze jest pozostanie w strefie komfortu z obawy przed porażką, a więc unikasz podejmowania ryzyka, ciężko pracujesz, aby zatuszować błędy, mając nadzieję, że można rozwiązać problem, zanim ktokolwiek zauważy. itd.

Jak widać z tych przykładów, niska pewność siebie może być autodestrukcyjna i ma kontekst pesymistyczny i negatywny, wobec siebie. Pewni siebie ludzie są na ogół bardziej pozytywni, wierzą w siebie i swoje umiejętności, żyją pełnią życia.

Dwie główne rzeczy budują poczucie pewności siebie: własna skuteczność i samoocena.

Budowanie pewności siebie

Jak zbudować poczucie pewności siebie. Złą wiadomością jest to, że nie ma natychmiastowego sposobu, czy rozwiązania w pięć minut. Dobrą wiadomością jest to, że pracując nad pewnością siebie będzie ci coraz łatwiej osiągać cele, tak długo, jak będziesz skupiony i zdeterminowany na tym.

Zachowanie związane z niskim poczuciem pewności siebie

A co najważniejsze, że droga jaką będziesz szedł budując pewność siebie, będzie również drogą budowania twojego sukcesu. Po tym wszystkim zaufanie do siebie, będzie pochodzić z prawdziwych, solidnych osiągnięć.

Umów się
na spotkanie


Jeżeli chcesz zasięgnąć informacji, umówić się na spotkanie.

+48 600 462 626

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FORMULARZ