Terapia rodzinna jest formą terapii, podczas której klientem jest cała rodzina. Wskazaniem do podjęcia takiego spotkania może być konieczność zaangażowania całej rodziny we wspieraniu jednego z jego członków, gdy wpływa to na życie rodzinne, relacje w rodzinie, kiedy dotychczasowe sposoby radzenia sobie z trudnościami przestają być skuteczne. Terapia rodzinna jest pomocna w przypadku konfliktów, kryzysów – często związanych z fazą życia rodzinnego, utraty bliskich, zagrożenia rozpadem rodziny, trudności życia w rodzinie niepełnej lub zrekonstruowanej (zamieszkanie z nowym partnerem rodzica).

Pierwsze spotkanie z rodziną jest wspólne (rodzina + terapeuta). Jest konsultacją, na której każdy z uczestników jest proszony o zastanowienie się, co z jego punktu widzenia jest ważną sprawą (problemem), którą warto omówić, a dotyczy życia rodzinnego, relacji między jej członkami. Terapeuta stara się zebrać wszystkie wypowiedzi, ustalić najbliższe cele terapii. Prosi też o udzielenie informacji dotyczących faktów z życia rodziny, poszczególnych członków rodziny.

 
Umów się
na spotkanie


Jeżeli chcesz zasięgnąć informacji, umówić się na spotkanie.

+48 600 462 626

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FORMULARZ